Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

MesazhTitulli: Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë   Sat Nov 08, 2008 3:27 pm


Pakistani ka vendosur që të filloj zbatimin e dënimit me vdekje për hakerët veprat e të cilave mund të bien në kategorinë e quajtur “terrorizëm kibernetik”.

Presidenti pakistanez Asif Ali Zardari ka marrë vendim që hakerët veprat e të cilëve mund të sjellin deri tek terrorizmi kibernetik dhe në fund të rezultojnë me vdekjen e personave tjerë mund të dënohen me burg të përjetshëm apo edhe me dënim me vdekje.

Dënimi nuk ka të bëj vetëm me hakerët pakistanezë, por në të gjithë ata veprimet e të cilëve do të kanë ndikim në Pakistan, e bien nën definicionin pakistanez të terrorizmit. Kjo nënkupton se dënimi do të mund të zbatohej mbi të gjithë hakerët vendet e të cilëve kanë marrëveshje për dorëzim të personave me Pakistanin.

Duhet përmendur se nën akte terroriste Pakistani numëron edhe vjedhjet dhe kopjimet e informatave të besueshme që kanë të bëjnë me armët nukleare, kimike dhe biologjike.

Pasi që këto janë armë të cilat qëllim primar kanë vrasjen, vjedhjen dhe kopjimin e informacioneve të tilla mund të përfundojnë me vdekjen e dikujt, e kështu mund të ekzekutohet edhe vet vrasësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» I dënuari me vdekje mbron përsekutorin
» Krasniqi i akuzon mediat si argatët e Serbisë. Argat i kujt ishe Jakup kur e shpalle dënimin me vdekje për presidentin Rugova?!
» Mitrush Kuteli në përvjetorin e vdekjes
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET
» Agron Tufa: Një letërsi e dënuar me vdekje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: