Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Audi i ri Q5 fitoi çmimin "Timoni i Artë"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

MesazhTitulli: Audi i ri Q5 fitoi çmimin "Timoni i Artë"   Tue Nov 11, 2008 4:55 pm


Ende nuk ka arritur në treg, e veçmë e ka fituar çmimin e parë. Gazeta gjermane "Bild am Sonntag" e ka shpallur Audin e ri Q5 si automjetin më të mirë në klasën e automjeteve sportive të këtij viti, duke ia ndarë çmimin "Timoni i Artë". Audi Q5 ka fituar në konkurrencë të fuqishme dhe me këtë e ka përsëritur suksesin e vitit të kaluar të modelit Audi A4.

Anëtarët e jurisë së "Timonit të Artë", e cila është e përbërë nga persona të njohur, ekspertë për teknikë dhe profesionistë nga garat rally, kanë pasur edhe një rast që edhe këtë vit t'i nënshtrojnë automjetet kandidate sipas testeve dhe kushteve të tyre.

Audi Q5 ka arritur që t'ua mbush mendjen jo vetëm me ulëset e tij komode dhe madhësinë, por edhe me sjelljen në vozitje dhe variabilitet. Ai po ashtu ka marrë nota të larta për dizajnin e brendshëm dhe të jashtëm. Teknikët në përbërjen e jurisë veçanërisht kanë lavdëruar lehtësinë e servisimit të Q5 dhe ekologjinë e tij.

"Timoni i Artë" ndahet që nga viti 1975 për automjetet më të mira të vitit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Audi i ri Q5 fitoi çmimin "Timoni i Artë"
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nderoi Jete sot ne VIENE Austri "Mesuesi i Merituar" SPIRO SOKRAT. JOVANI
» Me manifestimin "Ora Përkujtimore" u shënua 10-vjetori i masakrës së Reçakut
» Ahmet Murati: Poezi: Titulli: "Ninulla e dashurisë"; Poetry: Title: "Lullaby of Love"
» (STUDIMI MONOGRAFIK "ETNOS NË EPOS" NGA SHABAN SINANI)
» Jorgo Telo:POEMA "STANARI dhe "ZOGU U DJALLIT"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: