Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe nje Eee pc i zbukuruar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
erolind
A.i Mire
A.i Mire
avatar

Male Numri i postimeve : 676
Age : 18
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

MesazhTitulli: Edhe nje Eee pc i zbukuruar   Tue Oct 28, 2008 6:05 pm


Asus me modelin 1002HA ka dëshmuar se laptopët e vegjël dhe të lirë mund të duken edhe shumë bukur, e që çmimi të mos u rritet dukshëm.
Asus me Eee PC-në e vet e ka nisur trendin e laptopëve të vegjël dhe të lirë, të ashtuquajtur, netbooks. Puna qartazi po u ecën shumë mbarë sepse vetëm gjatë disa muajve të fundit i kanë disa modele të ndryshme të modeleve Eee.

Më i riu në vargun e tyre është 1002HA dhe ai kryesisht ofron pamje të rifreskuar më shumë sesa performansa të reja. Shtëpiza e zezë për nga dizajni na përkujton në modelin e Asus, por edhe me kualitetin e përpunimit të tij.

Brenda shtëpizës së re gjendet procesori Atom nga Intel me takt prej 1.6 GHz, një gigabajt memorie dhe disk të fortë me kapacitet prej 160 GB. Autonominë e tij do ta mbajë bateria me kapacitet prej 4.200 mAh. Duket se ky model i është dedikuar tregut evropian derisa çmimi i paralajmëruar është në euro dhe kushton 449 euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
 
Edhe nje Eee pc i zbukuruar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armën që u vra Xhemajl Mustafa, u plagosën edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorë nga greva edhe pse janë të rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitë e traditave tona të shenjta arbërore ruhen edhe Itali

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: